Amy a Nancy Brown: Orákulum Elfů a Víl


Sladký svět bytostí, které se objevují v pohádkách a mýtických bájích. Někdo na ně věří, někdo je vidí, někdo si s nimi jen rád pohraje ve své fantazii, využije je jako zvěčnění lidských vlastností, situací a archetypů. Moudrá poselství ale mají tyto karty věnované elfům a vílám pro všechny, bez ohledu na to, jak to s těmito krásnými tvory provázejícími lidstvo odnepaměti, máte.

A možná si je zamilujete.

Co je krásnějšího, než když budou magičtí tvorové přežívat v našich fantazijních světech….

A když nás ještě navíc poučí, protože jejich vlastnosti jsou tu proto, aby nám předali pochopení, tak to je jenom dobře.

Karty Orákulum Elfů a Víl jsou navíc sadou nádherně nakreslenou, elegantní, pohádkové a velmi střídmé. Byť bohaté a kurdrnaté obrázky jsou velmi pečlivé. Čisté pozadí a sjednocení barev činí z celé karetní sady a posléze i výkladů, velmi čistý zážitek.

A já mám pocit, že právě čistotu budeme v těchto výkladech hledat nejvíce.



A tak se ponořme do JINÝCH DIMENZÍ…

…světů, kde žijí inspirativní bytosti.

Ale jak i správně autorky říkají, mějme na paměti, že nitky svého života držíme v rukou my a inspirace těmito kartami je jako příjemná rozprava nad čajem o tom, co by se nám líbilo, co nám život nabízí, nebo… inspirujeme-li se některým z výkladů – co nám takový malý rádce z říše mýtů řekne o naší minulosti, přítomnosti nebo budoucnosti.

Protože to mohou být docela jiné úhly pohledu, která někdy mohou docela pomoci.
Tak zkusme si jednu kartu.

Tak třeba přítomnost?

* Nastolení rovnováhy

Je čas se zastavit a zhodnotit, co jsme si na sebe vlastně naložili. Karta je o vnímání světa kolem sebe, očisty, zbavení se všeho, co nás zbytečně zatěžuje. „Kdyby nebyl život neustálou změnou perspektivy, začal by stagnovat a nenabízel nám žádný rozvoj a lekce.“ A máme být v pohybu, stále na tom pracovat, stagnace v tuto chvíli nepomůže…“ *

Balíček karet se tak může stát věcným průvodcem vaším životem, stejně jako doslova uctívanou lahůdkou, kterou si vytáhnete ve chvílích naprostého klidu.


Jsou to karty zpracované velmi prakticky, i poetickým způsobem, takže v každé náladě, naladění, si z něj vezmete to svoje.


Někdy tu hladivou poetiku… a někdy jen to, že musíte zůstat v pohybu. Třeba.

****

Autorka Nancy Brown je duchovní poradkyní a miluje psaní. Její dcera Amy Brown zase miluje skřítky a malování vodovými barvami i pastely… zejména pak víl a nadpřirozených bytostí. V tomto jedinečném souznění vzniklo toto krásné dílo.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2024