Co číst pod slunečníkem, aneb nejlepší knihy na léto

Ať už toužíte o prázdninách relaxovat, sebevzdělávat se nebo kultivovat svoji duši, z naší nabídky si vyberete dokonalého letního společníka!

PRO LEHKOST BYTÍ
Asi všichni v hloubi srdce toužíme neškodit, prospívat druhým a přijímat svět takový, jaký je, ale jak se to naučit? Pema Chödrön nabízí srozumitelný návod k osobnímu růstu. Ukazuje, jak se můžete spřátelit s nevypočitatelností života a přijmout ji jako nástroj proměny. Seznámí vás se třemi důležitými závazky, které vycházejí z buddhistických slibů, a naučí vás, jak sebeobtížnější situaci přijmout jako cestu k probuzení.


TIP K VODĚ
Kdy jindy než o prázdninách zpomalit, nalézt klid a objevit svou hlubokou přirozenost? Kouzelné vyprávění Davida Michieho o moudré himalájské kočce vás v pauze mezi koupáním a sluněním přenese do atmosféry chladivých Himalájí a laskavého světa dalajlamy. Ve třetím díle série příběhů Dalajlamovy kočky se kočka Jeska vydá za dalším úkolem: naučit se meditovat. A vy se s ní naučíte nové způsoby, jak pracovat s myslí.


PRO ZASTAVENÍ A NADECHNUTÍ
Jak najít spřízněnou duši? A jak se s ní sblížit? Jak přijímat andělské rady a jak je zprostředkovat? Odpovědi nabízí knížka od Doreen Virtue, jedné z nejoblíbenějších autorek duchovní literatury. Dozvíte se, že andělé nám chtějí pomáhat ve všem, a to včetně banalit. Nezáleží na tom, zda žádáte o zázrak, rozhodující o životě či smrti, nebo o drobnou laskavost, zda prosíte o uzdravení nebo místo na zaparkování. Začtěte se a pak pozorně naslouchejte radám andělů, kteří jsou všude okolo nás.

PRO ČTENÍ DĚTEM
dherně ilustrovaná knížka vypráví příběh o malém tygrovi, který se domnívá, že se mu hroutí svět: rodiče ho nemají rádi, kamarádi ho opustili a život je nespravedlivý. Moudrá želva mu položí čtyři otázky – a vše se změní. Tygřík přijde na to, že problémy nezpůsobují věci, ale způsob, jakým přemýšlí, a jakmile si začne klást správné otázky, život je nádherný. Moudrá slova Byron Katie a kouzelné ilustrace Hanse Wilhelma vytvořily knihu, která je předurčena stát se jedním z klasických děl dětské literatury.


PRO NEZBEDNÉ TEENAGERY
Sára (3 díly + audiokniha oceněna jako Audiokniha roku 2015 - cena posluchačů)

Chcete nenásilně naučit své děti, jak přijímat pozitivní energii a odhalit jim, kým skutečně jsou a jak neomezené možnosti mají? Pak sáhněte po knize Esther a Jerry Hicksových, která vypráví o přátelství dvou blízkých duší - holčičky Sáry a sovy Šalamouna a je návodem, jak získat radost a štěstí. Sára je uzavřená desetiletá dívka, která není příliš šťastná. Má zlomyslného bratra, bezcitné spolužáky, a ve škole ji to nebaví. Je zkrátka jako mnoho dnešních dětí. Vše se změní, když potká Šalamouna, moudrou sovu, která jí ukáže, jak se na svět dívat jinak, očima bezvýhradné lásky.


NĚCO SPECIÁLNÍHO NA DEKU K VODĚ
Rider Waite Tarot (78 karet a návody)


Co k prosluněnému lenošení na dece přidat trochu tajemna? Třetí vydání oblíbeného tarotu od Arthura Edwarda Waiteho díky univerzálním symbolům a archetypům osloví každého. Karty poslouží jako zdroj inspirace a odvahy k překonání překážek, a můžete je jako moudrého rádce, použít k lepšímu pochopení minulosti a přítomnosti. Jedno balení obsahuje 22 karet Velkých arkán, 56 karet Malých arkán a návod k vykládání. Sada patří k nejprodávanějším kartám na světě a stala se inspirací pro řadu dalších zpracování.