David Deda: Když jde o muže

David Deida to shrnul. Udělal dokonalý návod na nalezení a použití pravého muže.  Formou otázek a odpovědí stvořil v podstatě nádhernou encyklopedii, která by se měla stát povinnou četbou každé ženy. Možná by pak na světě bylo lépe, protože by ubylo chyb…Chyb z marného hledání pravých mužů. A bylo by více ženské sebeúcty…
A já vás navnadím, tady jsou některé z otázek, které tu David Deida vysvětluje:

Jsou všichni muži neupřímní?
Proč se mi zdají naše rozhovory tak prázdné?
Jak mohu změnit způsoby svého muže?
Chce mě opravdu opustit nebo je to jen přechodné stádium?
Co cítí můj muž, když hledí na jiné ženy?
Proč se můj muž chová při sexu tak mechanicky?
Proč po dosažení orgasmu není víc se mnou?
Jak k sobě přitáhnu muže, které bude hýčkat mou ženskou energii?
Jak bych ho mohla opustit, když ho stále miluji
Co mám dělat, když se ze vztahu stává peklo?

…. A desítky dalších otázek… Co je úžasné, je obsah, kde si v jednotlivých oddílech můžete rovnou najít otázky, které vás nejvíce pálí a získat odpovědi nejprve na ně. Či si je později snadno vyhledat. Asi jen málo čtenářek si ke knížce poslušně sedne a přečte ji od začátku do konce.

9423MmN.jpg

U téhle to nejde…

A přeskakování vůbec nevadí, neztrácíte nit, o nic nepřicházíte. Klidně si nejprve vyřešte své nejpalčivější problémy a potom se s o to větší chutí ponoříte do samotného postupného čtení. TO má svou logiku, ale určitě nevadí, když budete přeskakovat.

Spíš jsem měla jiný problém. Potřebovala jsem v některých chvílích minimálně čtvery oči, abych stačila pohltat právě to, co mě zajímalo. Dá na jednu stránku tři zajímavé otázky a pak čekat, kterou si vyberu jako první, to může jen blázen!!!
To prostě nešlo!

Vlastně tu autor navazuje a vychází ze své první u nás vydaní knihy, která měla obrovský úspěch, ale přece jen, byla určena pro muže (Cesta pravého muže, později pak ještě trochu kontraverzní Cesta vášně), tady se David Deida na chvíli stylizoval do ženského mozku a snažil se nám vysvětlit to, proč se někdy muži chovají tak, jak chovají.

Až si knihu přečtete pochopíte několik základních věcí.

Muži jsou opravdu jiní. Nikdy nebudou přemýšlet ani cítit právě tak, jako vy. Na poli komunikace i emocí je třeba k sobě nacházet cestu.  Muži ocení upřímnost a přímé, jasné jednání, nechápou náznaky a skrytá slovíčka mezi řádky.  Jejich priority jsou jiné, jejich životní směřování je jiné. Láska v něm hraje roli, ale není nejdůležitější, její role je však velmi významná. A hlavně, za to, jaký vztah je, nese zodpovědnost vždy muž. U něj se energie všeho rozžíhá a on je tím, kdo zapaluje domácí krb. Žena ho potom jen udržuje a rozšiřuje jeho teplo dál. Přikládat však musí muž.

9424OWJ.jpg