Deidovu Cestu pravého muže namluvil Vladislav Beneš

Kdo zná tuto legendární knihu od jednoho z nejpřevratnějších a nejprovokativnějších duchovních učitelů současnosti Davida Deidy, dá mi za pravdu, že sehnat někoho, kdo ji namluví je oříšek. Bude to muset být hlas, který bude znít minimálně stejně mužně, jako zní celý text.
foto ke ?lánku
Jistě to musel být pro nakladatelství oříšek, ale výsledek je nejspíš slovy nepopsatelný. Nejlepší reakce je prosté ticho, úžas a naprosté se vnoření do poslouchaného textu. A věřte mi, že právě to se stane, když si audiopodobu Cesty pravého muže pořídíte pod peřinu.

Proč právě pod peřinu?Protože mi to přijde jako místo, které je tak trochu určené k erotickému polechtání mysli stejně tak jako k hlubokému duchovnímu zamyšlení nad životem. Oboje v této knize obsažené vrchovatě, takže nebudete zklamání, naopak. Budete báječným způsobem vtahování střídavě do potutelného úsměvu a střídavě do úlevných slz pochopení vlastního života.


„Má můj život smysl a cíl? Jaké je moje životní poslání? Co vlastně ženy doopravdy chtějí? A jak je milovat a zůstat při tom volný? Těmito a podobnými otázkami se již někdy zaobíral každý muž. Možná ale nebylo snadné na ně nalézt odpověď. Nyní před sebou máte knihu, která vám v tom může pomoci.“

A na přebalu cédéčka se také píše, že celé dílo je balzámem pro duši ženy, která je připravena se otevřít do světla lásky, plynutí, energie a radosti. Přesně tak to je, právě tyhle záležitosti my můžu dáváme, tu radost, něhu, ženskou energii. A oni by nám za to měli poskytnout oporu a zázemí. Tu mužnou tvrdou a bezpečnou sílu.  Ačkoliv David Deida u nás už vydal řadu dalších knih, které se jednotlivými zde naznačenými tématy, zabývají podobněji, Cesta pravého muže zůstává jakýmsi základem, od kterého se můžete odrazit. Tady přičichnete k tomu, co vás může fascinovat celý život. Pravé pochopení života.

Nakladatelství Synergie zvolilo Vladimíra Beneše. Když jsem si tak snila o audiopodobě Cesty pravého muže, často mne napadal Martin Stránský (dabuje Doktora House) a bravurně namluvil trilogii Millenium od Stiega Larssona. Ale Vladimír Beneš mu notně šlape na paty a i on dodává tomuto už tak dost smyslnému a duchovně hlubokému textu zároveň, ten pravý, lehince erotický nádech.

Vladislav Beneš zdobí v českém znění Richarda Gera, kde mu partnerku dělala Nela Boudová, v Pretty Woman, pamatujete?

Vladislav Beneš (1956)Dabuje už od dětství a také si zahrál v pár dětských rolích. Po studiu DAMU si zahrál v několika divadlech, včetně Národního divadla, a jeho doménou se staly spíše klasické role (Romeo a Julie, Obsluhoval jsem anglického krále apod). Kromě hereckého působení na divadelních prknech se také věnuje divadelní režii a především dabingu. Jak již bylo zmíněno, svůj hlas propůjčuje tak charismatickým mužům jako je Richard Gere , Georgie Clooney nebo Pierce Brosnan. Uplatňuje se také v nekonečných řadách současných dabovaných zahraničních seriálů typu Kriminálka Las Vegas. Zahrál si také doktora v sanatoriu v seriálu Ulice.