Gordon Smith: Zprávy z druhého břehu

Autor je médium, které komunikuje s těmi, kdo tu už s námi nejsou.
Velmi zvláštní je tato kniha, která bude mít význam zejména pro toho, kdo se ještě nevyrovnal se ztrátou někoho blízkého. Není to exkurze na onen svět, ale je to souvislé vyprávění nejznámějšího britského média Gordona Smithe, který svým klientům pomáhá tím, že jim předává zprávy od jejich již mrtvých blízkých.
Jsou to příběhy, ze kterých jde mráz po zádech, ale i příběhy nesmírně dojímavé a krásné.
Čas od času vás pohladí i sám autor svými vlastními prožitky, nenáhodami, se kterými se ve svém životě potkal, třeba slavnou herečku a svůj idol Shirley MacLaineovou:
„O čtyřicet minut později se otevřely dveře krásně zařízeného kadeřnického salónu a oskarová herečka vešla dovnitř. Pamatuji si, že mě napadlo, jak vypadá v tričku, kalhotách a svetru úplně obyčejně. Vypadala obyčejně – než jsem se jí podíval do očí. Jestli je pravda, že oči jsou okna do duše, pak její úžasně jiskrné oči prozrazovaly duši, která byla široká jako oceán, na který jsem se díval večer předtím.“
I pro ni měl Gordon zprávy od Shirleyniných již nežijících příbuzných. Mě osobně však nejvíce zaujal příběh, ve kterém se snoubily zprávy ze světa mrtvých, vlastní příběh autora a obrovská víra a vytrvalost. I on musel ve svém životě několikrát projít situacemi, kdy pochyboval o svých schopnostech, ztrácel víru jít dál… anebo ve své práci prožil zklamání. Asi nejkrásnější je příběh s jeho přítelkyní Liz, která se po dlouhých útrapách vyléčila z rakoviny a poté ho šokovala smutnou zprávou, že má opět nádor, který již nelze léčit. Chtěl ji pomoci a tak požádal o zprávy zvenčí, sám byl v dalším šoku, protože vše prý byl omyl, který za pár dní Liz lékaři řeknou.
Vznikla situace, která byla šílená i stresující pro oba, ale ukázalo se, že je to pravda. To byl jeden ze zásadních okamžiků, který posílil jeho víru ve vlastní schopnosti. Gordon Smith patří mezi nejznámější a nejúspěšnější média v Británii a jak se v této knize říká, budete ohromeni, ačkoliv jsou to příběhy bolavé, plné smrti, někdy i násilí a neštěstí. Jak se vyrovnat s takovou bolestí? Nemožné?  Tato bolest jde zmírnit ve chvíli, kdy zjistíte, že váš milovaný je stále s vámi.
„Gordon popsal i bonbony a falešné zuby, které máma nosila po kapsách a z legrace jimi strašila děti. Zmínil se také o její fotografii v paruce, kterou jste použili na parte, a o lidech, kteří jí na druhém břehu pomáhali předat tuto zprávu. Mluvil také o mé chystané cestě do Velké Británie, odkud jsem chtěla odvézt její popel a hlavně mi také řekl, že máma o tom všem ví, protože byla se mnou, když jsem před pár dny telefonicky mluvila se svou sestrou. Toto pomyšlení by mě bylo před pár lety vyděsilo, ale teď, když jsem od Gordona slyšela, že máma je tu stále s námi, zaplavil mě pocit tepla a útěchy. Zpráva nabývala na významu a důležitosti, jak Gordon pokračoval. Podělil se s námi o pocit velké lásky a vděčnosti, který nám máma poslala, a spojení s ní ukončil slovy: „Vzkazuje Vám, že o Vánocích propásla nějaké narozeniny, ale posílá vám tuto zprávu: „Všechno nejlepší k narozeninám, byla jsem s Vámi.“
V tu chvíli se můj manžel usmál a povídá mi: „Nikdy nezapomněla na moje narozeniny!“ Toho dne Gordon změnil náš život. Díky němu jsme obdrželi od mámy zprávu, která mi umožnila odložit strach. Ještě důležitější však pro mě bylo, že jsem se zbavila pocitů viny…“
Tato kniha mne velmi oslovila svou uceleností a i když ne každý příběh mi byl příjemný a mnohdy jsem právě z tohoto důvodu měla chuť knihu odložit a ani nedočíst, byla by velká chyba, kdybych to udělala.
Těch pár příběhů, které bych třeba jako matka nechtěla zažít (zavražděné dítě), opravdu vezmou za srdce, ale i tady lze najít smíření, i když... neumím si ho představit.  Ale životní poučení, které autor udělala v Africe, se smrtelně nemocnými dětmi (AIDS) je nepřekonatelné v konstrastu s příběhem krásné pěstěné blondýny, která měla zdánlivě všechno a cítila se nemilovaná. Kdo je na tom vlastně hůř? Gordon Smith se dotýká i snů, které nám někdy přináší poselství z říše mrtvých a které mají zcela jiný náboj, než jiné sny.
Rozloučím se asi jeho slovy, protože plně vystihují jeho poselství:
Život se jednou změní. Je to nevyhnutelné. Náš lidský svět charakterizuje nestálost. Pamatujte si ale, že život sám bude existovat vždycky. A to, co nazýváme smrtí, je jen obnova Života.
Ať už budete žít v jakékoliv životní formě, usilujte o to, abyste byli šťastní.Anotace: Každý, kdo někdy dostal nějakou zprávu ze světa těch, kteří tu s námi již nejsou, vám nejspíš řekne, že to změnilo jeho život. Není snad věc, která by člověka uklidnila více, než dostat zprávu od někoho, koho oplakával a o kom se domníval, že odešel navždy. Dovědět se, že tento člověk žije na „druhém břehu“ a je šťastný, osvobozený od bolesti, viny a lítosti a zároveň v živém kontaktu s tím, co se děje v životě jeho blízkých, je neobyčejná zkušenost. Zejména pokud ji podpoří „důkazy“ – třeba tajemstvími, které znal jen on a jeho nejbližší. O autorovi: Gordon Smith Gordon Smith je nejznámější britské médium. Pravidelně vystupuje v televizi a BBC o něm natočilo několik dokumentárních filmů. Je autorem několika bestsellerů a každý týden mu vychází sloupek v časopisech Best a The Daily Record. Aktuální informace o Gordonových veřejných vystoupeních a akcích naleznete na internetových stránkách www.psychicbarber.com.
Tato nová, neobyčejná kniha od Gordona Smithe vás nejen dojme, ale najdete v ní také inspiraci. Gordon Smith nechává ty, kdo přijali jeho  zprávy, aby sami popsali své zkušenosti. Mluví o tom, jakým způsobem tyto zprávy lidem přináší, jaký mají na něho vliv a co on si sám myslí o „onom světě“.
Gordonův neuvěřitelný talent spojit se se světem duchů na vás určitě udělá dojem. Sami se přesvědčíte, jak lidi překvapuje přesnost a podrobnosti, které ve svých zprávách z „druhého břehu“ přináší. Připravte se na to, že budete těmito osobními a otevřenými zprávami, které mohou skutečně změnit lidem život, ohromeni.
www.cajovnaumodrekocky.cz