Louise L. Hay: Dokážu to!

Příjemný kalendář, který dokáže vykouzlit úsměv na tváři každé ráno. 365 denních afirmací je jako stvořených vytáhnout člověka z nepříjemné nálady hned po probuzení. Ano ano, je mi jasné, že ne vždy to opravdu jde, někdy jít na morouse po ránu s něčím ve stylu „jsem přesvědčena, že bych mohla najít řešení pro každý problém, který nastane“ nemusí být úplně nejšťastnější řešení, ale já jsem postupem času nalezla v tomto kalendáři dvě funkce. Terapeutickou a inspirační.
Tak za prvé – terapie, když jste na dně
Únava, stres a vůbec, taková ta nevůle se ráno probudit nebo jakákoliv životní situace, která nás pošle trošku ke dnu. Sníží sebevědomí, sníží náladu na bod mrazu. Přesvědčení světoznámé autorky Louise L. Hay o tom, že svými myšlenkami tvoříme svůj svět a ovlivňujeme do velké míry i budoucnost, nám v tuhle chvíli podává pomocnou ruku. 
Autorka sama prošla nepříjemnou nemocí a svůj životní postoj formovala dlouhá léta. Nakonec se rozhodla se nejen podělit o svůj příběh, ale pomoci i ostatním. A tak miliony čtenářů po celém světě znají její bestseller Miluj svůj život a její známou teorii o duchovních příčinách nemocí.

Po té sáhne snad každý, kdo se jen hlouběji zajímá o příčiny svých zdravotních problémů. „Matce“ všech těchto mouder, bude za pár dní již obdivuhodných 87 let. Přijde mi to neskutečné – nebo je to jen moje utkvělá touha, že literární velikáni jsou nesmrtelní a samozřejmě, že ani nestárnou. A že paní Hay je maximálně tak padesát, víc ne… Terapii, kterou v tomto kalendáři nabízí, mohu doporučit, i když ne vždy na ni třeba budete mít náladu. I to je normální, ale osobně mohu říct, že přečíst si každý den něco hezkého, něco na povzbuzení sebevědomí, není vůbec špatné. Budou nakonec převažovat dny, kdy vás to vážně potěší.
 A za druhé - inspirační jiskřička
I když vám je celkem dobře, mohou afirmace mít ve vašem životě své místo. Prohloubí vnímání. Třeba potom prostě jen půjdete ven, vzpomenete si na ten pocit nebo na slova, která pro ten den Louise L. Hay zvolila, a projede vámi hezký pocit. Snad i pro takovou drobnost můžeme žít…
Dýchat…
Kalendář učí radovat se z drobností našich životů, vidět na životě to lepší, protože ta lepší strana mince vždycky je, v jakékoliv situaci… jen někdy moc rádi a dlouze zíráme na tu horší. 
Mám ráda i obrázky autorky Joan Perrin-Falquet, chvílemi dětské, chvílemi halabala, chvílemi věrné a chvílemi zvláštní, ale vždy si uchovávají jakýsi neidentifikovatelný prostor pro fantazii diváka. A výhodou je, že tenhle kalendář můžete začít používat klidně hned. Obsahuje pouze data a afirmace, nikoliv jednotlivé dny, takže ho můžete používat každý rok!
 Některé z afirmací:
Přitahuji přátele, kteří si pěstují dobré zdraví a mají požitek z výživného jídla.
Svět je umělecké dílo a taková jsem i já. Pokud slyším negativní příběh, říkám: „To je možná pravda pro ně, ale není to pravda pro mě.“
Miluji, přijímám a oceňuji mé dokonalé tělo. Jsem vyrovnaná a plná zdraví.
Prožívám láskyplné vztahy se všemi, pro které a s nimiž pracuji.

Louise L. Hay je světově uznávaná autorka knihy „Miluj svůj život“. Je až neuvěřitelné, že této proslulé autorce bude letos již 87 let! Její nelehký osud, boj s nemocí i její vlastní síla pomohla v jejich publikacích již milionům lidí. Zde vytvořila kalendář se silnými afirmacemi, který můžete používat každý den, rok co rok. Afirmace jsou zaměřeny na základní oblasti našeho života – milostné vztahy, bohatství, zdraví, odpuštění, tvořivost, zvládání stresu, úspěch v zaměstnání a sebevědomí. Tyto afirmace dodají vnitřní sílu i lehkost při prožívání každodenních situací.
Navíc jsou doplněny půvabnými  ilustracemi malířky Joan Perrin-Falquet, která často s Louise L. Hay a jinými duchovními učiteli spolupracuje. Její obrázky jsou plné životní energie, která je pro nás tolik potřebná. Joan Perrin-Falquet patří mezi přední ilustrátory v oblasti inspirativní literatury a dárkových předmětů. Sympatická žena dává do svých obrázků silnou intuitivní energii a obrazotvornost.  Žije se svým mužem a dvojčaty v Pensylvánii.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2013,www.synergiepublishing.com