Medicinské karty v praxi: Hloubka a přesnost vystřeleného indiánského šípu


Aneb karetní puntičkáři si smlsnou sladkou smetánku. Mecidinské karty v sobě skrývají opravdový poklad zejména proto, že jejich poselství každý může vnímat úplně jinak. 

Podíváme se na jeden ukázkový výklad a v závěru přidám ještě odkaz na celý výkladový den, kde je několik desítek dotazů od čtenářů a zároveň odpovědí, které mne velice překvapily.

Nečekala jsem takový úspěch!
Nečekala jsem, že zrovna energie zvířat a indiánské moudrosti bude tak nesmírně přesná a kolikrát zajede pod kůži hlouběji, než si možná samotný tazatel přeje. Ono koneckonců – indiánské energie takové byly odjakživa.  Až nebezpečně hluboké.
A tak k těmto kartám přistupuji také s velkým respektem a pokorou a jen lehce nad nimi a jejich významy poletuji, protože si jsem vědoma toho, jak hluboko mohou zatnout svůj šíp pravdy do lidského srdce.


Úplně nejlépe mi odpovídaly karty na otázky, skrze jakou energii se lze dostat k pravdě, zlepšit se, uzdravit, v nějaké své životní rovině či přímo v konkrétním tématu.
No a tak se podíváme na nějaký příklad. Stálicí v dotazech jsou vztahy. Takže otázka na tyto karty může znít: 

Co mám  nyní použít k tomu, abych dobře prošla nastávající situací v oblasti emocí a citů..?

Energie jakého zvířete mi pomůže?

Vyšel mi Had (transmutace)

Hade, tvé oči planou! Připlaz se a uštkni mě ať poznám, jak transmutovaný jed přináší věčný oheň. Otevři mne nebesům, abych mne opět uzdravila.Lidé z mediciny Hada jsou velmi vzácní. Jejich iniciace  zahrnuje prožitek a přežití zkušenosti mnoha hadích kousnutí, které jim umožňují transmutovat všechny jedy, ať už mentální, tělesné, duchovní nebo emocionální. Síla mediciny hada je silou stvoření, protože ztělesňuje sexualitu, psychickou energii, alchymii, rozmnožování a nanebevstoupení (neboli nesmrtelnost).
Transmutaci cyklu život-smrt - znovuzrození lze symbolicky spatřit ve svlékání hadí kůže. Je to energie celistvosti, kosmického vědomí a schopnosti prožívat cokoli ochotně a bez odporu. Je to poznání, že z hlediska stvoření jsou si všechny věci rovny a že to, co je považováno za jed, lze sníst, strávit a transfmutovat, má-li člověk správný stav mysli. Thoth, Atlanťan, který se později vrátil jako Hermes a byl otcem alchymie, používal symbolu dvou hadů obtočených kolem meče k vyjádření uzdravení. Úplné pochopení a přijetí mužského a ženského aspektu v každém organismu vytváří splynutí obou v jedno, tedy i vytvoření božské energie…

Dále se o kartě dozvídáme, že nás učí univerzálnosti bytí. Přijetím všech aspektů života můžeme uskutečnit proměnu – na fyzické rovině se to projeví vášní, plodností, touhou, vitalitou… na té emocionální pak ctižádostí, tvorbou, odhodláním a sny. Na mentální úrovni je to intelekt, síla, charisma…. Tato karta je o potřebě toto v sobě nějak porovnat a upevnění si vědomí, že veškerá magie vědomí je jen změnou vědomí.

Takže co to znamená v realitě pro tazatele?
Jak už asi tušíte, určitě směr, který si tazatel už začal, je správný. Zvyšovat se může potřeba ještě více a kvalitněji zpracovat minulost, minulé „jedy“… je tu skvělý čas, kdy se to může opravdu podařit a navíc by se ty přeměny mohly udít docela rychle. Ve chvíli, kdy úspěšně zpracuje nějakou negativní záležitost svého života, svého vědomí nebo ze svých myšlenek, stane se velmi brzy něco, co vám dokáže, že právě tohle zpracované místo uvolnilo místo pro život, energii, zdraví, vitalitu nebo nový nápad! A tato uzdravující energie může přijít i zvenčí, události vám půjdou mnohem víc na ruku.
Využijte tedy hadí jed k tomu, abyste se uzdravili.

Svlékněte hadí kůži, která už tísní a je suchá, nepohodlná. Poddejte se procesu proměny a nalezněte nový rytmus v tom, jak nově zrozené tělo klouže po písku vstříc novým zážitkům. S Hadem ve výkladu bych také upozornila na cykličnost, na jistý druh „ženskosti“, který had má, protože čas od času musí odložit to staré, aby se mohlo zrodit nové.

Hlavní síla Medicinských karet!
Jednoznačná odpověď zní – v jejich hloubce. Možná roli hrálo i překvapení nebo ostych, protože jít do starých až archetypálních významů zvířat, je hluboce mystický zážitek, ke kterému vždy přistupuji s pokorou.
Koho zajímají tyto karty víc a chce se více pokochat jejich významy, hodně jich je vypsaných a rozebraných v diskuzi pod výkladovým dnem:

Autoři knihy a karet Medicinské karty: Jamie Sams, David Carson. Ilustrace: Angela Werneke