Meggan Watterson: Odhalení. Sedm posvátných závojů duše

Odhalení Odhalení Meggan WattersonovéOdhalení sedmi posvátných závojů ženské duše – z mého pohledu kniha, která může přinést čtenářce cokoliv. Od návodů pro vlastní cestu, meditace, až po pojmutí celého textu jako obyčejné beletrie, která je ovšem silně k zamyšlení. Ovšem pochybuji, že by tuto knihu četl muž.

A i kdyby, že by ji vůbec dočetl.
Je jen málo knih, o kterých se dá říci, že jsou opravdu určeny jen pro jedno pohlaví. Tady bych si troufla tvrdit, že muž by se asi ve změti emocí a ženských bohyň poněkud brzy ztratil. Stejně jako Deidova Cesta vášně mi připadala velmi tvrdá a syrová pro ženské čtenářské oko, tohle je příliš jemné. Meggan Wattersonová ale oplývá jednou ryze mužskou vlastností. Tedy tou dobrou, kterou by správný muž měl být: zvídavost a neutuchající píle a cílevědomost si na vlastní kůži zkusit to, co se ve škole naučila. Studium teologie jí dalo dobrý základ pro cestu do nitra vlastní duše
.
Autorka podnikla zcela jedinečnou cestu
Popravdě, byly doby, kdy jsem toužila po tom samém co Meggan Wattersonová učinila. Sebrat jen svých pět švestek a strávit neurčito času na místech, kam mne táhne srdce. Kde najdu sebe samu… odhalím těch sedm závojů duše, z nichž si každá čtenářka určitě vybere. Jeden, dva, pět nebo všechny, které se jí bytostně dotýkají.
Pokud úplně pominu to, že paní Wattersonová výtečně propojuje své znalosti teologie s tím, k čemu dochází ve svých závěrech sama, je tato kniha nádhernou procházkou po historii. Jak lidé postupem času deformovali ženské bohyně do něčeho méněcenného… kolik z nich je vlastně dosud skryto.
Často se mi při četbě nabízela otázka, jestli autorka nemá pravdu… jestli opravdu ta či ona bohyně nesehrála nebo BY nesehrála v historii lidstva mnohem větší roli, než nám patriarchální společnost předkládá?
Nebyly to jen otázky mého vlastního intimního nitra, které jsem při četbě řešila, ale i obecné a globální otázky. Pravda, řešila jsem tak chvílemi nesmrtelnost brouka, ale na druhou stranu, u těchto myšlenek se dá i krásně relaxovat.
Ale nejvíce mi daly pasáže, jež mi promlouvaly do hloubky duše…
„Žily jsme odděleně samy od sebe až příliš dlouho. Každá sama a po svém jsme zakoušely, co to je být extrémně vzdálena své vlastní duši. Rovněž jsme musely snášet kolektivní bolest spočívající v tom, že jsme jedna druhé nedůvěřovaly, že jsme měly pocit, jako bychom se jedna s druhou poměřovaly. Lišíme se od sebe, ale srovnávat se znamená nesvatým způsobem mrhat časem. Každý rozdíl nakonec padne, když si jako ženy o sobě navzájem a s ohromující otevřeností i syrovou upřímností řekneme pravdu.
Když mi povíte svůj příběh – že toužíte po lásce, že jste jako otupělé a osamělé, že jste přišly o dítě, že vás znásilnili, že sníte, že v noci pláčete a ptáte se, kam se poděla ta malá statečná holčička, že víte, že existuje jiný způsob, jak žít, že víte, že je možné mít ze života více – moje srdce vám bude fandit a bude si přát vaši svobodu dokonce víc než svou vlastní.“
Meditaci s bohyní můžete činit i sama doma
Nakonec proč ne? Proč si pouze a jen nenajít v knížce, časopisu nebo na internetu obrázek nějaké ženské bohyně a ve chvíli touhy se na ní zadívat. Proniknout do jejích hlubin a sledovat, jaké emoce a výjevy to v naší duši budí. To je nesmírně lákavá činnost pro chvíle, kdy budete doma sama s pocitem, že vaše duše hladoví po něčem velice intimním.
O autorce:
Odhaleni Meggan Watterson obalka ekniha – kopie Odhalení Meggan WattersonovéMegan Wattersonová  je duchovní mentorka, mluvčí a badatelka na téma Božského ženství, které inspiruje ženy, aby žily se smělostí a autenticitou hlasu své duše.
Tato teoložka vystudovaná na Harvardu za svou životní misi považuje odhalování skrytých hlasů tradičních náboženství: hlasů žen. Odhalila nejen mnoho příběhů, obrazů a hlasů Božského ženství napříč tradicemi – Evangelium Marie Magdaleny, kali Ma a buddhistickou Zelenou Taru – ale i svůj vlastní duchovní hlas. Toto poznání ji svedlo dohromady s mnoha dalšími statečnými, vášnivě milujícími a nebojácnými ženami ze všech stran duchovního spektra. Přidejte se k Meggan, která se zanícením, humorem, poezií a syrovou poctivostí poskytuje to, co náboženství vynechalo – způsob, jak nadzvednout závoj vlastního strachu a pochyb o sobě samé, abychom našly Božství ve svém nitru. Meggan Watterson najdete na Facebooku nebo nawww.megganwatterson.com
Original: Reveal
zdroj článku: www.superrodina.cz