Myšlenky moudrosti: Karty, které rozkvétají s každou další vyloženou...
Každý už víme, jak moc myšlenky běžného dne ovlivňují náladu, rozpoložení, ale i naše reakce vůči druhým lidem. A to už je jen krůček k zásadnímu uvědomění, že myšlenky ovlivňují snad i naši budoucnost, směřování a tím i osud. No ano, negativně založený člověk se daleko nedostane, ten, kdo uvažuje více realisticky s nádechem optimismu má naopak všechny esa v rukávu. S myšlenkami můžeme pracovat různě.

Jednou z příjemných her provokujících přemýšlení o životě, ale také inspirativně ovlivňující každý den, jsou tyhle kartičky od Louise L. Hay, které nádherně obkreslila a zabalila do barevného hřejivého hávu česká ilustrátorka Lucie Ernestová. Připomínají mi svým vyzařováním trošku myšlenky ze Čtyř dohod, nebo samozřejmě klasické citáty od Louise L. Hay, ale přesto v tomhle malém kapesním vydání, ze kterého intuitivně vytáhnete právě to, co potřebujete.

DVOJÍ TYP VÝKLADŮ
Ke kartám není žádný velký návod, všechno je necháno na intuici každého, kdo je drží v rukou.  Už jen ten samotný akt je uklidňující a povznášející zároveň. A rázem dostanete chuť si popovídat se svým nitrem, sami se sebou. Věřte, že tyhle karty přesně vycítí, jaké myšlenky vám hlodají v nitru a nabídnou vám mnohem lepší alternativy. Řekněme, že zrovna stojím na jakémsi unaveném mrtvém bodě a v hlavě prázdno, a tak si sáhnu do balíčku a tam si přečtu:
„Každý člověk je součástí harmonického celku. Rozhodl jsem se věřit, že každý člověk je vždy nápomocný“. A proto kdekoli v životě se ocitnu, jsou tam lidé, kteří mi pomohou.
Klidně bych tento výklad rozšířila i na situace a události, takže se nám zdá, že tento mrtvý bod, na kterém se zrovna cítím, se co nevidět nějak rozpustí, pohne se, rozproudí se zase život a únava pomine. A s největší pravděpodobností to bude díky impulsu zvenčí, který přijde od nějakého člověka, někdo vám fyzicky či alespoň obrazně podá pomocnou ruku!
Takže se dostáváme k dvojímu typu výkladů, který se mi nejvíce osvědčil.Karta dne, výklad na jednu kartu
Tohle je oblíbená kratochvíle snad všech autorů karetních sad a ještě oblíbenější cvičení pro každého, kdo se s kartami učí, nebo se sžívá s novými. Každý den si vytáhněte jednu kartu, která je poselstvím pro ten který den. Na jednu otázku si vytáhněte jednu kartu. Pro jednu oblast, pro jeden problém, pro objasnění nějaké jedné situace, viz příklad nahoře. Člověk se tak velmi rychle naučí vnímat souvislosti a poznat řeč, s jakou karty mluví.

Více karet a různé obrazce
Zkoušela jsem také karty vykládat do vícero obrazců. Jaký vliv hraje okolí, jaký tento člověk, jaké je zázemí tady a jaké zase jinde. A co je společné? Více pozic dává výkladu doslova košatost, která v jednoznačném spojení dává zcela nový úhel pohledu na celé karty. Najednou v jistých směrech předčí jakékoliv jiné.
Naše věci, tak, jak je máme, jsou dokonalé. Užívejte si toho, co máte, neteskněte po tom, co nemáte, co nemůžete mít. Nečekejte na vlastní dokonalost, promarníte tím život. Otevřete se okolí, jsou tam pro vás i milí lidé. Pracujte na odstraňování bolestivé minulosti, nehrajte roli oběti, vezměte to do svých rukou,  uzdravujte sebe samé….
Těch poselství je tu mnoho a dají se aplikovat na každou oblast našeho bytí. Od práce po lásku. Nejvíce jsem je ale při výkladech cítila tam, kde bylo třeba nasměrovat celý život tak nějak obecně. Ne konkrétní směr, ale celou bytost. Soudě z kladných ohlasů na tyto výklady – zařadila jsem je mezi jedny z nejlepších, které jsem kdy měla.

Karty, které se nejvíce hodí na chvíle, kdy máte pocit, že vás stíny minulosti provází, že vás honí negativní myšlenky a všechno, co v sobě máme napakované v kufru s názvem „Nízká sebehodnota“.

Protože sebemoudrost je nádherná klidná vlastnost, o které věřím, že nás dovede k lepším zítřkům!

A máte-li zájem, podívejte se, jak vypadaly dva výkladové dny s těmito kartami:
U  modré kočky,výkladový den                                                         25.5.2017

Popelky.cz – výkladový den                                              12.6.2017