Tarot andělů strážných: Sladký marcipán na dortíčku!

Pokud milujete vintage styl, kytičky, buclaté andílky a jemná sdělení vtěsnaná do tarotových významů karet, pak je tohle dílo tím hebce hladivým potěšením právě pro vás. Autoři o něm tvrdí, že jde o nejsladší tarot na světě! Růžové tu je dost, o tom žádná… sladkých slovíček taky. A o to více mne zajímalo, jak si Doreen Virtue a Radleigh Valentine poradili s kartami těch významů, jež se lépe kreslí i popisují říznějším a temnějším autorům, protože snoubit obtížné životní situace s medově růžovou barvou – to přece moc nejde?

Ale jde – jde to skrze řešení
Musím říci, že jsem tak nějak tušila, jak to dopadne. Autoři samozřejmě tyto karty vzali tak, jak se má! Ano, některé jsou obtížné, jsou o lidské falši, bolesti, extrémních změnách, podvodech a ukončení. Ale v tom všem, byť je to sebehorší, je vždycky zárodek něčeho nového. A na tom těží – to je chvíle, ve které se Doreen a Radleigh několikrát otočí a do ouška vám několikrát pošeptají, že tohle je jen příležitost k tomu vidět věci jinak.
Třeba karta, která v tarotu bývá o konci, ke kterému se rozhodujeme někdy opravdu nedobrovolně, ale… je nutný.


„Situace, která vás trápila, už skončila, a můžete konečně vydechnout úlevou a vydat se dál. V tomto klíčovém okamžiku je důležité odpoutat se od minulosti. Někdo ve vašem životě se možná konečně zbavil svých problémů se závislostmi.“

Nebo karta mluvící často o depresivních stavech:
„Jsou chvíle, kdy každý z nás potřebuje pomocnou ruku. Andělé chtějí, abyste věděli, že současným problémům nemusíte čelit sami. Přijměte pomoc od lidí kolem vás. Situace, kterou zažíváte, je dočasná. Teď není ta správná chvíle začít podnikat. Buďte trpěliví.“

Hladivý tarot pro dobrou náladu
Mimořádně něžný tarot pro mimořádně citlivé lidi. První věta v přiložené knize je opravdu nejpřesnější definicí Tarotu andělů strážných. Přesouváte se někam mezi svět rázného a nekompromisního tarotu a svět andělů, kteří mají pro každou lidskou životní situaci pomocnou ruku. Jsou doporučeny pro chvíle, kdy se cítíte ve stresu, pod tlakem a ve chvílích, kdy řekněme to upřímně – srdce krvácí a nesneslo by tvrdost klasických tarotů a klasické psychologie. Na to bude čas až za chvíli, až se zahojí alespoň první bolestivé rány.
V příručce se dozvíte rozšířený význam karty, která je popsána v afirmačních větičkách na každé kartě, dozvíte se i další heslovité významy. Je dobré pročíst jak kartu, tak knihu a nechat na sebe informace působit. Jasná mysl a schopnost přistupovat k výkladu s klidem je základem úspěchu vykládání s tímto marcipánově sladkým tarotem. Jak vám bude nejvíce chutnat?Mě chutná jako zákusek ke klasickému tarotu a k týdenním obecným výkladům.
Jako třešnička na dort, jako jemná afirmační karta.
Jako denní povzbuzení.
Anebo právě pro otázky a situace, kde se opravdu bojíte vlastních strachů a sáhnutí do klasického tarotu. Přece jen – i tady je nepěkná pravda trošku do cukru zaobalená.O autorech:
Po vydání Andělských tarotových karet, které sklidily obrovský úspěch, zjistila Doreen Virtue, že se i nadále mnoho lidí tarotu bojí. Proto společně s Radleighem Valentinem vytvořila tento tarotový  komplet pro vysoce citlivé vykladače, kteří touží po přesných a detailních odpovědích tarotu v doprovodu jemných obrazů a vět. A tak se opět spojili síly a posadili další karta do řady svých děl. Tentokrát v jemném a sladkém vintage stylu.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com