Že se kalendář Louise L. Hay hodí především pro maminky? Pro svůj klid - ANO!

Louise L. Hay svým kalendářem uklidní rok 2013
Je velmi příjemné mít po rušném dni kde spočinout okem pro potěchu. Kalendář na motivy dnes již 86 leté Louise L. Hay je opravdu dobrým tipem. Tato dáma prošla velmi těžkým životem a ke své moudrosti se prokousávala mimo jiné i bolestmi rakoviny. Pak se stala světově uznávanou autorkou bestsellerů.
Miluj svůj život, Uzdrav své tělo – asi dva nejznámější. Při své těžké nemoci v roce 1976 hledala odpověď na otázku, proč se to děje právě jí. Postupně rozplétala kořeny svého onemocnění , které nalezla ve vlastním traumatickém dětství, sexuálním znásilňování a z něho pramenící nenávistí k vlastnímu tělu. Projevy duševních strádání na těle v nejrůznějších formách a úrovních jsou díky ní již dnes světově známé a mnozí její následovníci vychází z jejích poznatků. Louise uzdravila nejen svoje tělo, ale posléze i svoji duši. Své poselství předává dál a ve svých 81 letech na motivy knihy dokonce natočila film.
Má pravdu?
Můžete být skeptici, můžete si o pozitivním myšlení myslet svoje, ale díla Louise L. Hay stojí přinejmenším za to, se na chvíli zastavit a popřemýšlet. Nemá-li ona alespoň v něčem pravdu. Tělo a duše musí být vzájemně propojeny už jen z toho důvodu, že si jsou tak blízko. A mnohé důsledky psychických traumat na svém těle zažila mnohá z nás.
Maminky mívají obvykle málo času pro sebe a tak kalendářová forma příjemného shrnutí toho, co Louise L. Hay hlásá se svých knihách, může přijít vhod. Navíc, ačkoliv sama autorka ve volných chvílích ráda maluje, ilustrace její souputnice Joan Perrin-Falquet jsou přinejmenším zajímavé.
Příjemný koutek s uměleckým skvostem
Na zdi vytvoří příjemný koutek, který dokáže probudit alespoň na malou chviličku naši intuici. Jaoan není žádnou začátečnicí a obrazově doprovází autorku již řadu let.
Malířka Joan Perrin-Falquet patří mezi přední ilustrátory v oblasti inspirativní literatury a dárkových předmětů. Její silné intuitivní ilustrace se objevují na duchovních kalendářích, afirmačních kartách, CD, v časopisech a knížkách o autogenním léčení, včetně bestselleru Louisy L. Hay Miluj svůj život.
Perrin-Falquet upoutala pozornost knižního světa i široké veřejnosti svými barevnými kresbami. Její umělecké dílo okouzluje duši svou živou obrazotvorností a mistrně vytváří náladu a pocit. Byla odměněna čtyřletým stipendiem pro studium na prestižním School of Visual Arts (Škola vizuálního umění) v New Yorku, kde získala bakalářský titul v oboru výtvarného umění (BFA) a magisterský titul v oboru výtvarné umění a ilustrace.
Perrin-Falquet žije se svým mužem Remim a svými dvěma syny-dvojčaty ve státě Pensylvánie, v malebném městě nedaleko Filadelfie, kde pokračuje ve spolupráci se slavnými duchovními vizionáři a zároveň proniká do nových oblastí včetně dětské literatury, televize a celovečerních filmů.
Přehledné a dostatečně velké kolonky v kalendáři hravě nahradí stolní kalendář. Drobné zápisy a úkoyl se sem v pohodě vejdou. A vy budete mít u kalendáře svůj malý meditativní koutek.
Vydalo nakladatelství Synergie, 2012, www.synergiepublishing.com
 
Děkuji za svolení ke zveřejnění mé recenze z webu Nejenmaminkám.cz, www.nejenmaminkam.cz